تجارت گستر همتا
خانه / پسته / مراکز فروش عمده پسته در سال ۱۴۰۰

مراکز فروش عمده پسته در سال ۱۴۰۰

ممکن است اغراق نباشد که بگوییم پسته از محبوب ترین گونه های خشکبار در بازار ایران محسوب می شود. البته افزایش قیمت پسته ممکن است تهیه آن را برای بسیاری از مردم تبدیل به امری دشوار نموده باشد. با این وجود شاید بتوان تعدد مراکز فروش عمده پسته در سال ۱۴۰۰ را بیانگر این مطلب دانست که گرانی نتوانسته است بازار این محصول را از رونق بیندازد.

مراکز فروش عمده پسته در سال 1400

آشنایی با انواع پسته ایرانی

آشنایی با انواع پسته ایرانی شاید دور از حقیقت نباشد که گفته شود پسته یکی از مشهور ترین محصولات خشکباری ایران در بازار داخل و خارج از کشور می باشد. با این وجود ممکن است بسیاری از مردم تصویری واحد از پسته در ذهن خود داشته باشند و با تعدد گونه های آن آشنا نباشند. به همین علت نویسنده این متن می کوشد تا با معرفی مختصر برخی از انواع پسته ایرانی دانش عمومی را در این زمینه ارتقا دهد.

پسته خنجری دامغان، پسته شاه پسند دامغان، پسته سفید نوق، پسته ممتاز، پسته احمد آقایی، پسته قزوینی، پسته فندقی یا اوحدی، پسته بادامی و پسته کله قوچی را ممکن است بتوان به عنوان چند مدل از پسته های مطرح ایرانی دانست. به نظر می رسد از میان پسته های یاد شده پسته احمد آقایی، کله قوچی در سراسر کشور از جمله ارقام شناخته شده تر پسته نسبت به سایر ارقام آن محسوب می شوند.

بر اساس داده های موجود ممکن است بتوان گفت پسته احمد آقایی دارای مغزی قرمز رنگ و پوستی سفید می باشند. همچنین به ‌نظر می رسد اندازه پسته های مذکور حداقل بیست و دو الی بیست و چهار و حداکثر بیست و هشت الی سی متغیر می باشد. گفته می شود پسته احمدی آقایی دیررس و متوسط گل می باشد.

پسته کله قوچی را ممکن است بتوان یکی دیگر از گونه های معروف پسته ایرانی دانست. به نظر می رسد این پسته اندازه ای کمتر از پسته احمد آقایی دارد. کمترین اندازه ذکر شده برای پسته کله قوچی بیست الی بیست و دو و بیشترین اندازه بیست و چهار الی بیست و شش می باشد. داشتن ثمر دهی خوب از ویژگی های ذکر شده برای پسته کله قوچی می باشد که گفته موجب شده است محبوبیت و گسترش آن گردیده است.

فروش عمده پسته صادراتی در سال ۱۴۰۰

فروش عمده پسته صادراتی در سال 1400 به نظر نگارنده محصولاتی که برای صادرات انتخاب می شوند غالبا کیفیت بهتری دارند تا بتوانند برای رقابت موثر با همتایان خارجی خود در بازار های جهانی بهتر عمل کنند. به نظر می رسد پسته صادراتی نیز از بهترین ارقام پسته گزینش می شود.

این امر ممکن است موجب شود که مردم از تهیه پسته صادراتی در سال جاری مایوس شوند و فکر کنند که نمی توانند پسته صادراتی در داخل کشور تهیه کنند. این درحالی است که ممکن است مراکز معتبری را در بازار داخل کشور بتوانید بیابید که به فروش عمده پسته صادراتی در سال ۱۴۰۰ در داخل کشور می پردازند.

با امتياز دادن به مطلب بالا ما را در کيفيت مطالب ياري کنيد.
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...
می توانید همین حالا با تماس بگیرید.
مدیر فروش: 09155605549
پشتیبانی آنلاین : بازرگانی همتا
(E-Mail)پست الکترونیکی : بازرگانی همتا
صفحه آپارات: بازرگانی همتا

مطلب پیشنهادی

بازار فروش پسته اکبری صادراتی ایران

بازار فروش پسته صادراتی ایران به واسطه فروشندگان مدیریت می شود که همواره عرضه کننده با کیفیت ترین نمونه پسته اکبری با قیمت مناسب به مشتریان هستند و این فروشندگا

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام